Ez a verseny egy igazi „work hard, play hard” volt: 1. helyezés a floridai HICC 2017-en
Amikor esetet oldottunk, keményen és kitartóan dolgoztunk, amikor pedig nem, akkor lövöldözéssel, Disney Worldben, medence parton és kapcsolatok építésével töltöttük időnket. Valahogy így tudnám röviden összefoglalni azt a felejthetetlen hetet, amit csapattársaimmal, Madarász Natáliával, Csanády Lucával és Erőss Domonkossal, valamint kísérőtanárunkkal, Kozma Miklóssal éltem át az idei Heavener International Case Competition-ön Floridában.
Korábbi versenytapasztalatokból és mások elmondásaiból tudtuk, hogy egy esetverseny nem csak a megfeszített munkáról szól. Arra viszont aligha senki sem számított közülünk, hogy életünk legkiemelkedőbb szakmai teljesítményével és fergeteges élménnyekkel gazdagodva térünk majd haza Floridából – leginkább csak reménykedtünk benne.
A világ minden tájáról érkezett 19 versenyző csapat négy divízióra volt felosztva, a döntőbe a divíziógyőztesek jutottak. A verseny során két esetet – egy 6 és egy 30 órásat – kellett megoldanunk és prezentálnunk a vállalati vezetőkből és tanácsadókból álló szakmai zsűri előtt. A 6 órás eset egy hadiipari cég, a Northrop Grumman HR stratégiájával volt kapcsolatos, míg a 30 órás eset során egy vasúti logisztikai társaság, a CSX vezetőinek helyébe kellett lépnünk, és arról dönteni, hogy hogyan fektetnénk be 500 millió dollárt a lehető leggyümölcsözőbben.
Szakmai oldalon nem csak az első helyezés, a legjobb prezentáló díj és a sok dicséret marad örök emlék. Legalább annyira hihetetlen volt két Fortune 500 vállalat felsővezetőinek előadni javaslatainkat, miközben ők végig kollégaként tekintettek ránk, komolyan vették, amit mondtunk, valamint értékes, fejlesztő és iparági ismereteket bővítő visszajelzést adtak nekünk.
A szakmai munkát amerikai stílusú szabadidős tevékenységek gazdagították: voltunk lőtéren célba lőni, kapcsolatokat építettünk egy medenceparton (BBQ evés és Super Bowl nézés közben), és egy egész napot töltöttünk el az orlandoi Disney Worldben. A verseny szervezői kétségkívül megtették az extra mérföldet!
Az már csak hab a tortán, hogy a Corvinus Egyetem volt annyira rugalmas a repjegyünk foglalásakor, hogy a versenyt követően adott nekünk egy hét szabadidőt Amerikában, mielőtt haza kellett jönnünk. Ennek fényében csapatunk fele Los Angelesben, másik fele pedig Mexikóban pihente ki a verseny fáradalmait – tovább gazdagítva a felejthetetlen élmények sorozatát.
Véleményem szerint a HICC-en elért sikerünkben 3 tényező játszott együttes kulcsszerepet: az alapos felkészülés, a múltbeli tapasztalat és a kitartó csapatmunka. A felkészítésünkben elvitathatatlan érdemei vannak a Case Solversnek, akiknek a csapatunk nevében ezúton is szeretném megköszönni azt a fáradhatatlan munkát, amivel az elmúlt 5 évben segítették a hazai esetoldó kultúra megerősítését. Kétségtelen, hogy több mint 10 tréninggel, esetoldó kurzussal és táborral a hátunk mögött, a mi csapatunk tagjainak már megadatott a lehetőség, hogy learassák ennek a sokéves munkának a gyümölcsét. A Case Solvers nélkül nem ment volna. Hasonlóan, nagyon hálásak vagyunk a Corvinus Egyetem Vállalatgazdaságtan Intézetének is a bizalomért és a felkészítésért. Köszönjük!
Nemes Bence
Nemzetközi gazdálkodás alapszak
Budapesti Corvinus Egyetem